Strona główna
O nas
Działalność
Kino Echo
Jarociński Kongres Kultury

Kino ECHO » www.kino.jarocin.pl
Akademia Filmowa » www.akademia.jarocin.pl
Teatr » www.teatr.jarocin.pl
Projekt (dla)WIĘZI » www.dlawiezi.jarocin.info


Kiermasz w Kawiarni Filmowej10 grudnia Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na kiermasz książki, filmu, muzyki. Jeśli masz książki, płyty, które już przeczytałeś, przesłuchałeś i czujesz, że możesz się z nimi rozstać, sprzedaj je na naszym kiermaszu. Jeśli chcesz kupić książkę taniej, płytę, której już nie można dostać, odwiedź koniecznie nasz kiermasz.Do zobaczenia w Kawiarni Filmowej w sobotę, 10 grudnia, w godz. 10:00 - 14:00.Wielcy mistrzowie i ich dzieła. IV Spotkanie ze Sztuką.
Poezja codzienności - Jan Vermeer van Delft8 grudnia o godzinie 17.00 w Kawiarni FILMOWA - Kino Echo odbędzie spotkanie ze sztuką z cyklu "Wielcy malarze i ich dzieła". Stowarzyszenie JAROCIN XXI zaprasza na IV wykład poświęcony twórczości Jana Vermeera van Delft. Na temat jego życia i drogi artystycznej wiadomo bardzo niewiele. Dzieła, które pozostawił emanują niezwykłą siłą wyrazu. Liryzm, melancholia, poezja współistnieją ze zmysłowością, aluzjami erotycznymi, wywołując u odbiorcy niezatarte wrażenie i emocje. Zachwyt dla kunsztu artysty wzbudzają: światło bijące z płócien, czystość i harmonia kolorów, "wierność naturze", nastrój tajemniczości, wewnętrzny spokój i cisza. "Bezruch postaci u Vermeera porównywany jest z dziełami Piera Della Francesca, który też malował ciszę" - John M. Montias.

Niezaprzeczalnym świadectwem geniuszu artysty jest portret zatytułowany Dziewczyna z perłą; dzieło to bywa nazywane także: Mona Lisa Vermeera lub Mona Lisa Północy. Jednym z najbardziej znanych płócien Vermeera, uważanych za arcydzieło jest Mleczarka. Kompozycja obrazu zbudowana jest na kontraście światła i cienia, emanuje prostotą, naturalnością i ładem. Dzięki perfekcji warsztatu artysta potrafił nadać swoim płótnom niepowtarzalną, wysublimowaną atmosferę, a uwiecznione na obrazach postacie zyskały walor ponadczasowy i uniwersalny.

Piąty wykład cyklu WIELCY MISTRZOWIE IICH DZIEŁA poświęcony będzie artyście, którego fascynowało światło i wpływ zmian oświetlenia na pejzaż - Claude Monet. Był jednym z najwybitniejszych przedstawicielu stylu w sztuce, nazwanego impresjonizmem. Na spotkanie, które odbędzie się 5 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Kawiarni FILMOWA - Kino Echo serdecznie zaprasza Stowarzyszenie JAROCIN XXI.Zwolnijmy przed świętamiBoże Narodzenie dziś to już nie radość z narodzenia Zbawiciela, ale w pełni skomercjalizowane "event": wyprzedaże, kredyty, nachalne piosenki świąteczne, sztuczne choinki i sztuczne uśmiechy. Warto więc w tym przedświątecznym pędzie po prezenty i karpie zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć się Jezusowi z Nazaretu z bliska, poszukać Go, jak szukają bohaterowie sztuki Daria Fo (agnostyka!, krytyka Kościoła). 5 grudnia w poniedziałek, w przeddzień Mikołajek zróbmy sam sobie prezent - teatralno-duchową ucztę.

MISTERIUM BUFFO, ORBIS TERTIUS
Misterium Buffo jest najgłośniejszym i najbardziej emblematycznym, sztandarowym niejako przedstawieniem Daria Fo, człowieka teatru, aktora, reżysera i dramaturga, laureata literackiego Nobla w roku 1997. Kilka komedii Fo wystawiano w ostatnich latach w Polsce (także w Teatrze Telewizji), jednak tekst, który prezentujemy jest najważniejszy w dorobku twórcy. Wystawiany w całym świecie, (według danych włoskiej agencji autorskiej w ciągu 45 lat od premiery osiągnął zadziwiającą liczbę 5 000 przedstawień) - w naszym kraju pozostaje zupełnie nieznany. Opowiada - w sposób komiczny, sięgający kulturowych tradycji karnawału i błazenady - fragmenty Świętej Historii.Spektakl jest pełen miłości i podziwu do bohatera większości opowieści - Jezusa z Nazaretu, ale jednocześnie krytyki doczesnego kształtu zinstytucjonalizowanej religii, uwikłanej we władzę ziemską i eksponującej bogactwo i splendor. Dziś - w czasach papieża Franciszka - dawna krytyka Fo uzyskuje nieoczekiwanie propapieski wymiar. Największym i niezwykłym walorem tekstu i przedstawienia, składającego się z serii kilku i kilkunastominutowych monologów, jest niezwykły splot komizmu i wzruszenia, przyziemnej ludzkiej miary i nadludzkiej siły świętości, sacrum i profanum: poruszający i ludzki wymiar transcendencji.

przekład, adaptacja, reżyseria: Lech Raczak
muzyka: Paweł Paluch
scenografia: Piotr Tetlak
kostiumy: Ewa Tetlak
wideo i światło: Krzysztof Urban
aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello, Wojciech Siedlecki, Paweł Stachowczyk, Janusz Stolarski

5 grudnia, poniedziałek, godz. 19:00, JOK JAROCIN
Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) 25 zł do nabicia w Kasie Kina i Kawiarni Filmowej oraz Czytelni pod RatuszemTEATR 50+ wraca!TEATR 50+ to grupa 5 pań, które mimo skończonych 50 lat, pielęgnują w sobie wewnętrzne dziecko. Nie siedzą wieczorami przed telewizorem, wnukami zajmują się chętnie, ale... mają czas dla siebie i dla teatru, bo teatr kochają ponad wszystko. Ich trzeci spektakl to "Bajki z krainy Lailonii", czyli powiastki filozoficzne Leszka Kołakowskiego, który pokażą w niedzielę 27 listopada o godzinnie 18:00 w Pałacu Radolińskich.

BAJKI Z KRAINY LAILONII, LESZEK KOŁAKOWSKI
Leszek Kołakowski tworząc Bajki pozostawił odbiorcom wyśmienity prezent: możliwość zbliżenia się do świata filozofii poprzez literackie opowieści. Każda z przedstawionych historii fascynuje szeregiem możliwych interpretacji. Te błyskotliwe filozoficzne opowiastki to zarówno literacka, jak i intelektualna przyjemność dodatkowo ubarwiona przez przewrotną teatralną interpretację.

Pewien mieszkaniec Lailonii nazwiskiem IbiUru donosił nam, że dowiedział się, iż interesujemy się Lailonią, i wobec tego przesyła nam zbiorek najmniejszych opowiadań starych i nowych, które są znane w tym kraju. (...) Nasz korespondent zapomniał niestety napisać, gdzie leży Lailonia, i nie podał bliższego adresu, a więc nie mogliśmy mu odpisać. Wzięliśmy tylko ów zbiorek opowiadań i chcemy go wszystkim pokazać, aby wszyscy mogli się dowiedzieć chociaż troszeczkę o Lailonii, kraju, którego nie udało się nam znaleźć na mapie.
(fragment Bajki z Krainy Lailonii)

Reżyseria: Janusz Stolarski
Muzyka na żywo: Leszek Świderski
Projekcje video: Jakub Bogatko
Występują: Barbara Lison, Nina Korolczak, Anna Kowalska, Aleksandra Kantorska, Maria Szymczak, w epizodach: Leszek Świderski i Maciej Musielak
Produkcja: Stowarzyszenie Teatralne ANTRAKT, Stowarzyszenie Jarocin XXI

Niedziela, 27 listopada, godz.: 18:00, Pałac Radolińskich
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie kina i Kawiarni Filmowej"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - premierowy pokaz z atrakcjami"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to prawdziwa filmowa gratka dla miłośników Harry'ego Potter'a. Film to ekranizacja fikcyjnej książki napisanej przez Newtona Skamandera, słynnego magizoologa. Fantastyczne zwierzęta są oficjalnie zatwierdzonym podręcznikiem w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami. Nie dziwi więc, że nad premierą czuwać będzie jarocińska biblioteka i czarodziejki - bibliotekarki. W ramach premierowego wieczoru - godzinna magiczna zaprawa i wspólne oglądnie filmu. Kawiarnia Filmowa już waży kremowe piwo i szykuje magiczne przekąski.Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

Piątek, 25 listopada, godz. 17:00
Liczba miejsc ograniczona - wstęp na zaprawę tylko dla nieletnich czarowników, OBOWIĄZKOWE ZAPISY W KASIE KINA i KAWIARNI FILMOWEJ.

Bilety do nabycia w kasie kina.
Film pozwolimy obejrzeć również mugolskim rodzicom.Wielcy mistrzowie malarstwa i ich dzieła: III Spotkanie ze sztuką
Artysta kreator - Michał Anioł BuonarrotiStowarzyszenie Jarocin XXI pragnie zaprosić Państwa na trzeci wykład z cyklu "Wielcy mistrzowie malarstwa i ich dzieła", poświęcony artyście wszech czasów, jakim był Michał Anioł Buonarroti. Spotkanie odbędzie się 3 listopada o godzinie 17.00 w Kawiarni Filmowej w kinie Echo.

Sam mistrz nie ma takiego pojęcia
Coby w marmuru łonie już tkwiło
Byle wiedziona dłoń myślącą siłą
Umiała głazom zadać trafne cięcia

(źródło: Poezje Michała Anioła Buonarrotiego)

Oto poetyckie słowa Michała Anioła, artysty, który często sięgał po pióro by wyrazić swoje emocje, napięcie twórcze i opisać trud związany z pracą. Małomówny, stroniący od ludzi, porywczy i buntowniczy wciąż udręczony walkami wewnętrznymi. Tytan "w służbie sztuki", której podporządkował swój talent i życie. Michał Anioł współtworzy i naznacza każdą fazę renesansu. Humanista, malarz, architekt i poeta, czuje się jednak przede wszystkim rzeźbiarzem.Michał Anioł: Powiedz, Miłości litościwa, czy piękno do którego dążę, jest tym, które oglądam, czy też noszę je w sobie; dokądkolwiek oczy zwrócę, tam oblicze jego, jak rzeźbione widzę. Ryjąc dłutem w surowym bloku marmuru, realizuje autorską koncepcje uwalniania kształtu uwięzionego wewnątrz bezkształtnej materii. Artysta proponuje nowy sposób pokazania ciała ludzkiego, wykorzystując swoją ogromną wiedzę i znajomość anatomii. Przykładem jest ponad czterometrowy posąg Dawida, który stał się symbolem bohatera, a także ikoną piękna i doskonałości. Wielką sławę i uznanie przynosi artyście Pieta - figura marmurowa przedstawiającą Dziewicę Maryję trzymającą na kolanach bezwładne ciało nieżyjącego Chrystusa. Postaci wydają się jednoczyć w chwil wzruszającej intymności. Rzeźba jest jedynym dziełem sygnowanym przez Buonarrotiego.

W roku 1508 papież powierza artyście wykonanie dekoracji do Kaplicy Sykstyńskiej w Pałacu Watykańskim. Po czterech latach morderczego wysiłku powstaje gigantyczny fresk przedstawiający sceny biblijne. Możesz przeczytać wszystkie traktaty o wzniosłym pięknie, i tak pojęcia tego nie zrozumiesz... Ale wejdź do Sykstyny i rozejrzyj się: tu znajdziesz piękno w czystej postaci. (E. Castelar y Ripoll, 1872). Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej obejmuje ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni. W centrum znajduje się słynna scena przedstawiająca Stworzenie Adama. Akt stwórcy przekazujący energię życiową jak iskrę elektryczną. Bóg powołał do istnienia Adama, a Michał Anioł stworzył wyobrażenia boskości dla całego zachodniego chrześcijaństwa. Podobnie jak Requiem Verdiego czy Raj Utracony Miltona, sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej jest transcendentalnym dziełem geniuszu i kompendium sztuki Michała Anioła. Niemiecki pisarz, poeta i myśliciel Wolfgang Goethe napisał: "Kto nie widział Kaplicy Sykstyńskiej, ten nie może pojąć granic ludzkiej możliwości".Sztuka Michała Anioła wywarła potężny wpływ na wielu artystów różnych epok. Oddziałała na wielkich malarzy Baroku: Rubensa i Van Dycka, odbiła się rozległym echem w dziełach romantyków, Delacroix, zainspirowała na przełomie XIX i XX wieku Augusta Rodina, wreszcie objawiła się już w naszych czasach, w agresywnych malarskich wizjach Francisa Bacona.

Czwarty wykład z cyklu "Wielcy mistrzowie i ich dzieła" poświęcony będzie jednemu z największych malarzy flamandzkich Janowi Vermeerowi Van Delf, którego uważa się za najwierniejszego odtwórcę obyczajów siedemnastowiecznego mieszczaństwa holenderskiego. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o godzinie 17.00 w Kawiarni Filmowej w kinie Echo. Serdecznie zapraszamy.Warsztaty teatralne dla najmłodszychOd września rusza nowa grupa teatralna dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Zajęcia będą się odbywać co drugi weekend w soboty w godzinach od 10.15 do 12 w Akademia Dobrej Edukacji w Jarocinie (ul. Przemysłowa 3). Pod koniec listopada lub na początku grudnia zaplanowany jest spektakl wieńczący wszystkie spotkania. Prowadzącą warsztaty jest Marta Pautrzak.Istotą zajęć jest przede wszystkim zapoznanie dzieci z teatrem poprzez zabawę. W ten sposób wspólnie uruchomimy wyobraźnię, obudzimy pomysły, które drzemią w każdym z nas. Nauczymy się jak improwizować, jak poruszać kreatywnie, jak pracować z rekwizytami, jak zaufać innym osobom we wspólnej pracy, jak wcielić się w różne postaci, zwierzaki itp. W pozyskaniu pozytywnej energii i radosnej atmosfery, pomoże nam iskierka, którą wysyłamy sobie na początku każdych zajęć!

Marta Pautrzak - absolwentka Wiedzy o Teatrze na UAM w Poznaniu. Aktorka w Teatrze Korybant. Od 2015 roku stażystka w PRACOWNIA || ROSA. W 2015 roku asystentka przy warsztatach teatralnych dla dzieci z Zespołem Downa w ramach projektu Performanse Wspólne, a od 2016 roku jedna z prowadzących warsztaty teatralne.

Kontakt: Marta Pautrzak, tel.: 62-747-11-19, kom.: 793-547-887Inne spojrzenie - kontrowersyjne?8 października rusza nowy cykl w kinie Echo INNE SPOJRZENIE - INNE FILMY, dwa razy w miesiącu prezentować będziemy filmy głośne, czasem kontrowersyjne, czasem w jednej stylizacji czy oscylujące wokół jednego tematu, jednak zawsze skłaniające do dyskusji. Pierwszy 4 częściowy cykl to KONTROWERSJE?Na pierwszy ogień, w sobotę 8 października zaplanowaliśmy BABY BUMP głośny film Kuby Czekaja, młodego, niezwykle zdolnego reżysera, którego każdy kolejny film wzbudza dyskuję i zbiera nagrody na festiwalach. W kolejnych tygodniach pokażemy: 22 października - "Córki Dancingu", 5 listopada - "Kieł", a 19 listopada - "Neon Demon".

Baby Bump, reż. Kuba Czekaj, Polska 2015, 89 min
Przeglądasz czasem album rodzinny? Uśmiechnięta buźka z dzieciństwa w pełnym słońcu, szczęście i sielanka... A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać i żyć własnym życiem? Tego nie znajdziesz w rodzinnym albumie. Szalona historia Mickiego Housa skutecznie przypomni ci, jak to naprawdę było być dzieckiem. Każdy to przeżył i ma swoje za uszami.
Sobota, 8 października, godz. 17:00, sala kameralna kina Echo
Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed seansemUczymy się sztuki - wracamy po wakacyjnej przerwieGrupa plastyczna prowadzona przez Bogusię Śmiglewską i Basię Bogatko rozpoczyna swoje zajęcia w sobotę 24 września od wyjazdu do Śmiełowa.

Plan dnia:
9:00 wyjazd z parkingu przy ul. Św. Ducha
9:30-13:30 zwiedzanie pałacu, parku i lekcja muzealna
14:00 odbiór dzieci z parkingu przy ul. Św. Ducha.

Prosimy aby dzieci miały ze sobą wypełnione oświadczenie.Kenneth Branagh Theatre Company w KinieZapraszamy na retransmisję sztuki "Romeo i Julia" z Teatru Garrick w Londynie. Sztukę Williama Szekspira wyprodukowała firma Kenneth Branagh Theatre Company. Za reżyserię odpowiadają Rob Ashford oraz Kenneth Branagh, a w rolach głównych widzowie zobaczą Richarda Maddena, znanego z serialu "Gra o tron" i Lily James.13 września widzowie w będą mogli uczestniczyć w jedynych retransmisjach dramatu Williama Szekspira pt.: "Romeo i Julia". Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Spektakl o historii zwaśnionych rodów i zakochanej do szaleństwa parze młodych ludzi wyreżyserował Rob Ashford oraz Kenneth Branagh, a w rolach głównych zobaczymy Richarda Maddena ("Gra o tron", "Dzień Bastylii", "Kopciuszek") oraz Lily James ("Kopciuszek", "Ugotowany", "Wojna i pokój").

Obsada: Romeo - Richard Madden; Julia - Lily James; Merkucjo - Derek Jacobi; Marta, niania Julii - Meera Syal
Reżyseria: Rob Ashford i Kenneth Branagh
Producent: Kenneth Branagh Theatre Company
Czas trwania: 2 godziny 45 min. (w tym jedna przerwa - 15 min.)

Przedstawienie zarejestrowano w Teatrze Garrick w Londynie z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround.
Wtorek, 13 września, godz. 17:00
Bilety w cenie: 30 zł normalny, 25 zł ulgowy, 20 zł dla grup zorganizowanych (powyżej 30 osób)3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci zaprasza do udziału w filmowej przygodzie pod hasłem "Małe i duże filmowe podróże"Od 17 do 25 września w całej Polsce odbędzie się 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, który zagości również w Jarocinie! Serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych miłośników kina do udziału w filmowej przygodzie pod hasłem "Małe i duże filmowe podróże".W Jarocinie pokazy odbędą się w dniach 17-18 oraz 24-25 września w salce kameralnej w Kawiarni Filmowej. Bilety na seans można kupić w kasie Kina Echo im. Piotra Łazarkiewicza i Kawiarni Filmowej. Cena: 10 zł.

Zobacz: folder"Wzór na utwór" Fundacji Fabryka Sztuki w kolejnej odsłonie WTwMM JuniorMuzyka jest jak puzzle - składa się z wielu elementów i trzeba dobrze ją ułożyć, żeby zabrzmiała. Kto słucha radiowych Top List sam wie, że czasem udaje się to lepiej, a czasem... nie udaje się wcale. To nie znaczy, że nie warto próbować. Przeciwnie. Autorzy spróbowali i układanie muzyki w sensownie brzmiącą całość wyszło im znakomicie. Wszystko się zgadza - melodia z rytmem, rytm z harmonią... Może dzięki kwartetowi jazzowemu? A może dobry wzór pomogły stworzyć prezentacje multimedialne? W programie m.in.: utwory W. A. Mozarta, J. Straussa, Lady Gagi, Deep Purple.Spektakl dla uczniów klas 4-6, gimnazjum; czas trwania: 60 minut
Jarociński Ośrodek Kultury, 14 września, godz. 11:00 i 17:00
Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (od 10 września) do nabycia w JOK, Czytelni pod Ratuszem i Kawiarni Filmowej


Strona WTwMM Junior tutaj.Plenerowe kino na zakończenie wystawy"Podwójne życie Weroniki" w reż. Krzysztofa Kieślowskiego zakończy wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Na pokaz 27 sierpnia (sobota) na godzinę 20:30 na parkingu PKO przy ulicy Gołębiej zaprasza Stowarzyszenie Jarocin XXI. Projekt dofinansowany ze środków Filmoteki Narodowej.Podwójne życie Weroniki, reż. K. Kieślowski, Polska, Francja, Norwegia, 98 min
27 sierpnia, sobota, godz. 20:30, parking PKO ul. Gołębia (w razie niepogody Kawiarnia Filmowa)

Tego samego dnia, o tej samej godzinie przychodzą na świat dwie dziewczynki. Jedna w Krakowie, druga w Clermont - Ferrant. Otrzymują takie same imiona, mają takie same zainteresowania artystyczne i są podobne jak dwie krople wody. Nic o sobie nie wiedząc czują się ze sobą związane..."Kręcipupa" na start VII edycji Teatru Polska7 spektakli, bez mała 100 artystów, 2x tyle pracowników technicznych, a to wszystko po to, żeby niespełna 1000 widzów zobaczyło wybrane przez Instytut Teatralny do tegorocznego Teatru Polska. Startujemy 5 września "Kręcipupą" Wrocławskiego Teatru Lalek. Chyba każdy rodzic kilkulatka wie, co oznacza przedłużająca się cisza w łazience. "Co robisz?" - pytamy i słysząc "Nic!" (albo, co gorsza, "Nie wiem!"), podrywamy się do biegu, spodziewając się katastrofy. Czas, by to zmienić!Spróbujcie spojrzeć na łazienkę oczami dziecka. To zupełnie inne miejsce - tajemnicze zakazane terytorium, pełne fascynujących zakamarków, rzadkich dźwięków, nieznanych faktur i przepięknych zapachów. Kraina szumiących wodospadów, huczących strumieni, kryształowych flakonów i zamglonych luster. Chcemy dziś pomóc Wam odczarować łazienkę jako wspaniałe miejsce dla wspólnych z dzieckiem, uruchamiających wyobraźnię, zabaw. A może raczej ją zaczarować?

Jarociński Ośrodek Kultury, 5 września, godz. 17:00
Bilety w cenie 15 zł od osoby; rezerwacja, informacja: Gosia Niestrawska, tel. 601 647 916


Strona Teatru Polska tutaj."Idol z ulicy" - pokazy z misjąPrzez tydzień, od piątku 15 lipca do czwartku 21 lipca w kinie Echo w Jarocinie pokazywany będzie film "Idol z ulicy" - opowiadający historię młodych Palestyńczyków ze Strefy Gazy. Pokazy filmów będą połączone z akcją pomocy chrześcijańskim dzieciom palestyńskim.

W Betlejem (Autonomia Palestyńska) pracuje wcześniej związana z parafią Św. Marcina w Jarocinie Siostra Elżbietanka - Marcina Adamów. To właśnie na Dom Pokoju, w którym wraz z 2 innymi siostrami Siostra Marcina zajmuje się ponad dwudziestką dzieci, przeznaczone będzie 5 zł z każdego biletu. Zapraszamy do kina.Porównywana do słynnego "Slumdoga. Milionera z ulicy" prawdziwa i niezwykła historia Mohammada Assafa, młodego Palestyńczyka mieszkającego w Strefie Gazy. Chłopiec udowadnia sobie i światu, że marzenia pomagają przekraczać nawet te najtrudniejsze granice. Występując w popularnym programie telewizyjnym Arab Idol, poruszył serca wszystkich. Do głosowania na niego zachęcał sam palestyński prezydent, słów uznania nie szczędził mu palestyński premier. Mohammad stał się dla pogrążonych w konflikcie Palestyńczyków iskrą nadziei, że mogą się na nowo zjednoczyć.

Bilety w cenie 18/15/10 złPokaz specjalny filmu "Jarocin, po co wolność?" podczas Jarocin Festiwal 20166 lipca, tuż przed rozpoczęciem Jarocin Festiwal, odbędzie się specjalny pokaz filmu JAROCIN, PO CO WOLNOŚĆ połączony z koncertem i spotkaniem z Twórcami. Będzie to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które przypomni najważniejsze momenty jarocińskiego festiwalu.

Pokaz filmu oraz debata "Jarocin - rozmowa o etosie, buncie i wolności" odbędzie się 6 lipca, o godzinie 17.00, w Kinie Echo. Zaraz po pokazie zapraszamy na koncert "Moskwa gra Jarocin" z udziałem Pawła Gumoli, Roberta Matery i Tomasza Budzyńskiego, który odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka. - mówi Aneta Zagórska, producentka filmu.JAROCIN, PO CO WOLNOŚĆ to prawdziwa, punkowo-rockowa, niecenzurowana historia kultowego Festiwalu w Jarocinie. Energetyczna podróż pokazująca fenomenalną siłę muzyki, przeplatana tekstami piosenek i opowieściami Bohaterów. To nie jest kolejny film o Jarocinie, a jedyny, który opowiada o pełnej historii festiwalu sięgającej jeszcze roku 1970. O fenomenie tej imprezy opowiadało kilka filmów, ale były to przeważnie filmy pokazujące poszczególne edycje imprezy. Powstało również kilka podsumowujących reportaży, jednak one głównie skupiały się na obyczajowości, a nie na tym, co na festiwalu było najważniejsze, czyli na muzyce i wpływie festiwalu na polską kulturę i historię. - mówi Leszek Gnoiński, reżyser filmu.

Film łączy biało-czarne archiwalne obrazy, niepublikowane dotąd amatorskie nagrania, z lekko zamazanymi, ale wciąż żywymi, wspomnieniami Bohaterów - legendarnych rockowych buntowników, dla których Jarocin był inspiracją i źródłem twórczej wolności. Swoimi jarocińskimi wspomnieniami dzielą się m.in.: Robert Brylewski - jeden z pierwszych muzyków punkrockowych, współzałożyciel Brygady Kryzys, Walter Chełstowski - współtwórca Jarocina w latach 1980-83, Krzysztof "Grabaż" Grabowski - dziennikarz radiowy, lider zespołu Pidżama Porno, Jurek Owsiak - wielokrotny konferansjer na festiwalu i dyrektor artystyczny w latach 1991 i 92, Krzysztof Skiba - anarchizujący opozycjonista, aresztowany w Jarocinie w 85r. za rozrzucanie ulotek czy Muniek Staszczyk - lider i wokalista zespołu T.Love, który uważa się za "dziecko Jarocina", Pawel Gumola - lider zespołu Moskwa, bohater filmów o Jarocinie takich jak "My blood, your blood" produkcji BBC oraz "Fali" w reż. Piotra Łazarkiewicza, Robert Matera - wokalista zespołu Dezerter, Tomasz Budzyński - wokalista zespołu Armia.

Wszystkich, którzy będą chcieli zobaczyć film pomiędzy festiwalowymi koncertami, zapraszamy do Kina Echo na dodatkowe pokazy specjalne i spotkania z Twórcami. - dodaje Aneta Zagórska.

POKAZ SPECJALNY Z DEBATĄ I KONCERTEM
Pokaz filmu i debata: 6 lipca 2016, godz. 17.00, Kino Echo, Jarocin
Koncert "Moskwa gra Jarocin": 6 lipca 2016, godz. 20.00, Spichlerz Polskiego Rocka, Jarocin
Bilety: 45 zł (film + debata + koncert)
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizator nie przewiduje sprzedaży biletów osobno na film i koncert.

DODATKOWE POKAZY FILMU I SPOTKANIA Z TWÓRCAMI - kino Echo
7 i 8 lipca 2016 - godz.16.00
9 i 10 lipca 2016, godz.14:00
Bilety: 18zł normalny / 15zł ulgowy (dla seniorów i studentów)

Bilety do nabycia w kasie Kina Echo (pół godziny przed pokazem) lub przez internet

Zobacz również: FanPage [Facebook] | zwiastun [Vimeo]"Powracająca fala"9 lipca o godz. 16.00 w kinie Echo odbędzie się prapremiera filmu "Powracająca fala". Kiedy Marty McFly w filmie "Powrót do przyszłości" przywędrował z roku 1985 do 2015 nie był zadowolony z tego, co zobaczył. Wrócił 30 lat wstecz, aby odkręcić przyszłość. Bohaterowie "Powracającej fali" są w gorszym położeniu. Nie cofną się w czasie - mówi Michał Wiraszko, poznański muzyk i autor tekstów, który podjął się reżyserii filmu dokumentalnego. I pyta: Jak zareagowaliby, gdyby 30 lat temu zobaczyli siebie dzisiejszych?


Foto: Artur Jędrzejak

Odpowiedzią jest "Powracająca fala", której twórcy spotkają się z widzami po seansie. Wstęp wolny. Koproducentem filmu jest Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

Zobacz: zwiastun [YouTube]ALE KINO! w JarocinieW sobotę 9 lipca gościem specjalnym Jarocin Festiwal będzie 34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. W kinie Echo o godz. 12.00 zostanie pokazany pięćdziesięciominutowy blok "Dzieci robią Ale Kino!" - zestaw filmów laureatów Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci Oko Kalejdoskopu organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, a dla młodzieży i dorosłych znakomity komediodramat "Jak to jest" nagrodzony Złotymi Koziołkami przez jury międzynarodowe i Marcinem przez jury młodzieżowe na festiwalu Ale Kino! Zaraz po światowej premierze. Wstęp bezpłatny. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem Jerzego Moszkowicza, dyrektora festiwalu Ale Kino!Piątek, 8 lipca, godz. 12:00 - wstęp wolny
Dla młodzieży i dorosłych - Umów się z ROCKMANEM w jarocińskim kinie:
JAK TO JEST, Wielka Brytania 2009, 100 min., od lat 14
reżyseria: Bruce Webb | scenariusz: Steve Lewis, Tony Owen | zdjęcia: Zillah Bowes

Znakomity komediodramat opowiada o ostatnim marzeniu chorego na serce nastolatka Robbiego, który nigdy jeszcze nie kochał się z dziewczyną. Przyjaciele zrobią wszystko, żeby marzenie się spełniło. Film nagrodzony Złotymi Koziołkami przez jury międzynarodowe i Marcinem przez jury młodzieżowe na festiwalu Ale Kino! zaraz po światowej premierze. Film zobaczymy w towarzystwie Gwiazdy Rocka. Po seansie - dyskusja z udziałem Jerzego Moszkowicza, dyrektora festiwalu Ale Kino!

Zobacz: zwiastun [YouTube]

Sobota, 9 lipca, godz. 12:00 - wstęp wolny
Dla dzieci - Dzieci robią Ale Kino! (50 min.)
Zestaw filmów laureatów Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu + warsztaty dla dzieci

Zapraszamy!Wygraj 7-dniowy pobyt na Festiwalu Filmowym - poczuj Zew Gdyni w Kinie Echo im. Piotra Łazarkiewicza!Cała Polska świętuje 90-lecie Gdyni! Wyjątkowa impreza urodzinowa równocześnie w 90 kinach 18 czerwca o godz. 17.00 pod hasłem "Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!". W Jarocinie odbędzie się w salce kameralnej Kina Echo!

Jubileusz Gdyni uświetnimy pokazem miłosno - przygodowej historii Zew Morza (1927) - jednego z najciekawszych filmów kina niemego, z muzyką współcześnie skomponowaną przez Krzesimira Dębskiego. Pokaz odbędzie się równocześnie w 90 wybranych miejscach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Sieci Kino za Rogiem oraz Pracowni Filmoteki Szkolnej. A po filmie - na żywo z Gdyni - transmisja losowania specjalnych nagród dla widzów, dwóch dwuosobowych zaproszeń na wrześniowy 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Zaproszenie obejmuje dojazd, nocleg, wyżywienie oraz akredytację na wszystkie wydarzenia 41. FFG. Laureaci konkursu zostaną także głównymi bohaterami filmowej relacji z ich wizyty w stolicy polskiego kina.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia. Partnerzy: Filmoteka Narodowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Kino za Rogiem. Patroni medialni: Onet.pl, Telewizja Kino Polska oraz FilmBox i FilmBox Premium.

Szczegóły na www.zewgdyni.pl
   © Stowarzyszenie Jarocin XXIpolityka cookieswebmaster: JaMic 1999-2016